Skąd wiesz, czy ktoś zablokował Cię na Whatsapp

Jeśli wysyłasz komuś wiadomości WhatsApp, ale nie otrzymujesz żadnych odpowiedzi, możesz się zastanawiać, czy nie zostałeś zablokowany. Cóż, WhatsApp nie wychodzi wprost i nie mówi tego wprost, ale jest kilka sposobów, aby to rozgryźć.

Zobacz szczegóły kontaktu w czacie

Najpierw otwórz rozmowę w aplikacji WhatsApp na iPhone’a lub Androida, a następnie spójrz na dane kontaktowe u góry. Jeśli nie widzisz zdjęcia profilowego ani ostatnio widzianego, możliwe, że Cię zablokowali. Brak awatara i ostatnio widziana wiadomość nie gwarantuje, że Cię zablokowali. Twój kontakt mógł właśnie wyłączyć swoją ostatnio widzianą aktywność.

sample whatsapp message with single tick mark in message bubble

Spróbuj wysłać SMS-a lub zadzwonić

Kiedy w jakiś sposób wyślesz wiadomość do tego, kto Cię zablokował, potwierdzenie dostarczenia będzie zawierało tylko jeden znacznik wyboru. Twoje wiadomości tak naprawdę nie dotrą do WhatsApp kontaktu. Jeśli wysłałeś do niego wiadomość, zanim Cię zablokowali, zamiast tego zobaczysz dwa znaczniki wyboru. Możesz też spróbować do nich zadzwonić. Jeśli Twoje połączenie się nie udaje, może to oznaczać, że zostałeś zablokowany. WhatsApp faktycznie wykona połączenie za Ciebie i usłyszysz, jak dzwoni, ale po drugiej stronie nikt nie odbierze.

Spróbuj dodać je do grupy

Ten krok da ci najpewniejszy znak. Spróbuj utworzyć nową grupę w WhatsApp i dołącz kontakt do grupy. Jeśli WhatsApp powie Ci, że aplikacja nie może dodać osoby do grupy, oznacza to, że Cię zablokowała.