Whatsapp’ta Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Birine WhatsApp mesajı gönderiyor ancak herhangi bir yanıt alamıyorsanız, engellenip engellenmediğinizi merak ediyor olabilirsiniz. WhatsApp doğrudan gelip bunu söylemiyor, ancak bunu anlamanın birkaç yolu var.

İletişim Bilgilerini Sohbette Gör

Yapmanız gereken ilk şey, iPhone veya Android için WhatsApp uygulamasında bir görüşme açmak ve ardından üst kısımdaki iletişim bilgilerine bakmak. Profil resimlerini ve son görüldüklerini göremiyorsanız, sizi engellemiş olabilirler. Bir avatarın olmaması ve son görülen mesaj, sizi engellediklerinin garantisi değildir. Kişiniz, Son Görülen etkinliğini devre dışı bırakmış olabilir.

sample whatsapp message with single tick mark in message bubble

Mesajlaşmayı veya Aramayı Deneyin

Sizi engelleyen kişiye bir şekilde mesaj gönderdiğinizde, teslim fişi yalnızca bir onay işareti gösterecektir. Mesajlarınız gerçekte kişinin WhatsApp’ına ulaşmaz. Onlar sizi engellemeden mesaj gönderdiyseniz, bunun yerine iki onay işareti görürsünüz. Ayrıca onları aramayı da deneyebilirsiniz. Çağrınız gerçekleşmezse, engellenmiş olabileceğiniz anlamına gelir. WhatsApp aslında aramayı sizin için yapacak ve çaldığını duyacaksınız, ancak diğer taraftan kimse açmayacak.

Bir Gruba Eklemeyi Deneyin

Bu adım size en kesin işareti verecektir. WhatsApp’ta yeni bir grup oluşturmaya çalışın ve kişiyi gruba dahil edin. WhatsApp, uygulamanın kişiyi gruba ekleyemediğini söylerse, bu kişi sizi engellediği anlamına gelir.